Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yatan Öküzler

Status
    hvefam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Cevap: ... ... Yatan Öküzler

Alıntı FENERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşağısında derede üç değirmen olması lazım var mı?
    Gerçek değirmen yok, sebebide şu bu eşkiya arkadaşlar dağa taşa değirmen, göl, deniz vs. demişler, yani yanıltmaca var, gerçek değirmen arandığı için yer bulunamıyordu..

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    8
    Beğenilmiş
    5

Alıntı hvefam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçek değirmen yok, sebebide şu bu eşkiya arkadaşlar dağa taşa değirmen, göl, deniz vs. demişler, yani yanıltmaca var, gerçek değirmen arandığı için yer bulunamıyordu..
    Evet değirmen olacak ama ikisi sahte biri gerçek olacak.
    Yoksa Öküzler yok orada demek ki...
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..
    "İZİNSİZ KAZI YAPMAK YASAKTIR"

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Fenerli kardeşim sen bu işi biliyorsun gibi, eşkiya belgelerine son aranan yerleri buldum konu başlığı altındaki resimleride bir yorumlarmısın doğru yer üzerindemiyim, teşekkürler..

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

...Hayırlara vesile olursun inşallah,hvefam abim,nacizane karşılaştırma yapmak için bir sorum vardıda,bu öküzlerin mevkisinde tarihi eski yol üzerinde kenarda bu eşkiyalar tarafından yapılmış bir yığma tepe varmı,teşekkürederim,saygılar...

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Hayırlara vesile olursun inşallah,hvefam abim,nacizane karşılaştırma yapmak için bir sorum vardıda,bu öküzlerin mevkisinde tarihi eski yol üzerinde kenarda bu eşkiyalar tarafından yapılmış bir yığma tepe varmı,teşekkürederim,saygılar...
    Kurtbaba kardeşim tarihi yol 15-20 mt önünde doğusundan geçiyor, yine doğusunda kel tepe veya nohut kaya yığma olarak var..

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

...Siteye yeni üye olan arkadaşlarımız için güncellenmiştir,hayırlara vesile oluruz inşallah,teşekkürederim,,saygılar...
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    maykmayki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

...Selamunaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,,bu aranılan öküzlerin özellikleri bizde kaynağı emekli ve rahmetli defineci dayılarımızdan kalmıştır,,
    Osmanlı topraklarında 12 bölgede 36 mühitde,,anadolumuzda 7 bölgede 12 mühitde vardır,,
    bu öküzler sarı meşelikde veya yakınında olcak,,
    bu öküzler çimenika kalesine yakın olcak,,
    bu öküzlerin biri giri biri gök mavi olcak,,
    bu öküzlerin birbirinden mesafesi 3 metre olcak,,
    bu öküzlerden gök mavi olanın boynuzunun biri kırık olcak,,
    bu gök mavi öküzün baktığı istikametde bir kız elinde ot uzatır şekilde olcak,,
    bu öküzler bölgelerine göre bazıları kapalıda olcak görünmez,gizlidir oda içinde duvarda olcak,,
    bu öküzleri defineci insanımız kayada kabartma olarak aramıştır,,
    bu öküzler bölgelerine göre açıkda olcak fakat kayada resim olarak değil,kayanın kendisi büst gibi olacak,,burda kızda ot uzatırken kayanın kendisinde resim olarak değil büst gibi kayanın kendisi heykel gibi olcak,,anlaşılması görülmesi fark edilmesi zordur,,
    bu öküzde boynunda çan olan öküz tekdir yalnızdır bu öküz kayada resimdir,nerdedir kirazlı yayladadır,,
    internetden alınma değildir,,bu bilgiler rahmetli defineci insanlarımızın araştırmaları,emekleridir,,bizlere bıraktıkları notlardır,,mekanları cennet olur inşallah,ALLAH rahmet eylesin,,sitemizde her üyemizin düşüncesine fikrine saygımız var,fakat bir konuda bu böyle değil dedimi nasıl olacağının açıklamasını yapması gerekir resim olmasada bu öküzler bu şekilde bu özellikde olması gerekir diye bilgisini yazmalı,,basit bir şekilde açıkta duruyor demekle çok yorum yazmakla çok bir şey bilinmiyor,,fenerli ustam bu konulara en yakın bilgiye sahip sizsiniz,sizdeki bilgilerle karşılaştırma yapabilirsiniz,,bu bilgiler uzun seneler süren araştırmaların notlarıdır,,
    hayırlara vesile oluruz inşallah,,saygılar..
    Ustam,
    Yatan öküzler yanyanadır.kaya'ya yapılmış.Biri gri tonda diğeri beyazımsı kaya'ya yapılmış.gri tonda yatan öküzün boynunda çan var gibi yapılmış.öküzlerin baktığı yönde dizimin yüksekliğinde bir taşa "süt sağan kadını"yapmışlar.kadın ineğin solunda sağına dönük bakrajına sütünü sağıyor.öküzle aralarındaki mesafe 30-40 mt kadar hatırladığım.öküze ot veren kızı göremedim.süt sağan kadının 50mt kadar önünde yerde yatan koyunlar gibi taşlar var.sanki çobanın gördüğümü hatırlıyorum.10 sene evveldi.kadının solunda ..... ve çevresinde .... siz söyleyin!!!!.Burası sarı meşelik 7.bölge.
    Emeğinize saygı duyuyorum.
    Saygılarımla.
    MaSTeR™ (06.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    15

...Selamunaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,,bu aranılan öküzlerin özellikleri bizde kaynağı emekli ve rahmetli defineci dayılarımızdan kalmıştır,,
    Osmanlı topraklarında 12 bölgede 36 mühitde,,anadolumuzda 7 bölgede 12 mühitde vardır,,
    bu öküzler sarı meşelikde veya yakınında olcak,,
    bu öküzler çimenika kalesine yakın olcak,,
    bu öküzlerin biri giri biri gök mavi olcak,,
    bu öküzlerin birbirinden mesafesi 3 metre olcak,,
    bu öküzlerden gök mavi olanın boynuzunun biri kırık olcak,,
    bu gök mavi öküzün baktığı istikametde bir kız elinde ot uzatır şekilde olcak,,
    bu öküzler bölgelerine göre bazıları kapalıda olcak görünmez,gizlidir oda içinde duvarda olcak,,
    bu öküzleri defineci insanımız kayada kabartma olarak aramıştır,,
    bu öküzler bölgelerine göre açıkda olcak fakat kayada resim olarak değil,kayanın kendisi büst gibi olacak,,burda kızda ot uzatırken kayanın kendisinde resim olarak değil büst gibi kayanın kendisi heykel gibi olcak,,anlaşılması görülmesi fark edilmesi zordur,,
    bu öküzde boynunda çan olan öküz tekdir yalnızdır bu öküz kayada resimdir,nerdedir kirazlı yayladadır,,
    internetden alınma değildir,,bu bilgiler rahmetli defineci insanlarımızın araştırmaları,emekleridir,,bizlere bıraktıkları notlardır,,mekanları cennet olur inşallah,ALLAH rahmet eylesin,,sitemizde her üyemizin düşüncesine fikrine saygımız var,fakat bir konuda bu böyle değil dedimi nasıl olacağının açıklamasını yapması gerekir resim olmasada bu öküzler bu şekilde bu özellikde olması gerekir diye bilgisini yazmalı,,basit bir şekilde açıkta duruyor demekle çok yorum yazmakla çok bir şey bilinmiyor,,fenerli ustam bu konulara en yakın bilgiye sahip sizsiniz,sizdeki bilgilerle karşılaştırma yapabilirsiniz,,bu bilgiler uzun seneler süren araştırmaların notlarıdır,,
    hayırlara vesile oluruz inşallah,,saygılar..
    Selam kurt baba üstadım.Yukardaki yazınızı okudum,size bilgi vermek zorunda hissettim kendimi.Çimenika yaylasından size Katırbogan gölünü ve Ayı Ve Ayıcınında resmini bu siteye koymuştum Sizin yazınızı şimdi tekrar okudum arası 4 veya 6 metre olan 2 öküzden bahsetmişsiniz, biz oradaiken kendisi o köyden olan kılavuz arkadaşımız ,şimdi vakit daraldı eger biraz daha erken gelseydin biraz ilerde arası 4 veya 5 metre mesafe olan 2 öküzvardı orman yolu açmak için o öküzleri biraz ileri sürüklemiş bunları da göstermek isterdim dedi, keşke zamanımız olsaymış.Şimdi size yazmadan hemen önce o arkadaşımı aradım şuan çamur olur biraz beklememiz gerekiyor dedi,Ve bu konuyu size yazdım ayrıca birde tek öküz var onada bakalım dedi. Bunları size resimleyeceğim İNŞAALLAH saygılar ,ustam.
    deli_ormanli77 (11.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    53
    Beğenilmiş
    24

https://www.defineyolu.com/showthrea...rkada%C5%9Flar
    LİNKİ BURADA ARKADAŞLAR MERAK EDEN BAKABİLİR

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    15

Selam arkadaşlar.Her derede azda olsa şu var buna göre her değirmen çalışmış değirmen değil, Mesela kiremitli değirmen çalışmış. Suyu bin adımdan gelenKumpanya birlik değirmeni çalışmış, Dağarcık değirmeni çalışmamış.Öküzlerin olduğu deredeki değirmen şu anki suyla çalışmaz.Saygılar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 1 misafir)

1. maykmayki